Poctivý blog o poctivých potravinách

19237873_1889027327980780_4125891987250417534_o

Malé hospodářství s velkým srdcem

V obci Osice nedaleko Hradce Králové farmaří pan Jakub Erler, jako již několikátá generace vážených místních hospodářů. Neváhejte zavítat do farmářského obchůdku Naše hospodářství. Můžete si zde nakoupit kvalitně vyzrálé maso z místního chovu, domácí vývary, škvarky, sádlo, nebo také výrobky z kravského a ovčího mléka od okolních chovatelů. Děti se mohou potěšit telátky a jehňátky, či prozkoumat zemědělskou techniku.

„Jsme malé rodinné hospodářství ve východních Čechách s tradicí od roku 1846, kde klademe důraz na zdraví a pohodu zvířat. Díky tomu získáváme vyrábíme výjimečnou kvalitu potravin.
Hospodaříme na 28 hektarech luk a 81 hektarech orné půdy. Zaměřujeme se na chov skotu a pěstování plodin, které odvádějí v přírodě dobrou práci. Jedná se o pícniny, svazenku či luskoviny. Většinu rostlinné produkce však využíváme na krmení našich zvířat tak, abychom věděli, že krmení, které našemu skotu podáváme, je 100% kvality a bez úprav nevhodnými látkami. Používáme volná ustájení na slámě a pastevní odchov. V kotcích jsou větší zvířata maximálně po 4 kusech, což jim zajišťuje dostatek pohybu, čistotu a život bez stresu. Telata vyrůstají po dobu minimálně 3 – 4 měsíců pod krávou, kde mají zabezpečené dostatečné množství mléka a přirozený fyziologický vývoj.“ Jakub Erler

Další články z blogu