Poctivý blog o poctivých potravinách

Návštěva AGRODRUŽSTVA Miroslav je zajímavá pro rodiče i děti

Zatímco rodiče vybírají, jaké kvalitní české víno si mají koupit, děti se zabaví pohledem na roztomilá kůzlátka a vznešeně vyhlížejícího pštrosa. Když se dobře rozhlédnete, uvidíte také telátka, nebo vystavenou zemědělskou techniku.

Foto: Martin Hala

Vinice AGRODRUŽSTVA Miroslav se rozprostírají na viničních tratích Weinperky a U Vinohradu. Víno čerpá chutě z karbonátové černozemě se štěrkovitým skeletem, místy překryté sprašemi a písečnými sedimenty mořského původu. Weinperky spadají do nejvyšší kategorie vinařských tratí. Zde pěstované Veltlínské zelené, Müller Thurgau, Sauvignon a Ryzlink rýnský prospívají díky klimatickým podmínkám (průměrná teplota 8,7 °C, roční srážky 495 mm, nadmořská výška 230–300 m.n.m.) a půdnímu profilu území ležícího v dešťovém stínu Českomoravské vrchoviny tvořené prahorními útvary. Vína z Miroslavi získávají každoročně řadu vinařských ocenění.

Díky respektování přírody, spolupráci s ní a šetrným postupům péče o vinohrad se na vinicích AGRODRUŽSTVA Miroslav usídlil kriticky ohrožený druh sysla obecného. V roce 2018 tak vinaři získali ochrannou známku „SYSLI NA VINICI“.

Foto: Martin Hala
Foto: Martin Hala

Další články z blogu