Poctivý blog o poctivých potravinách

Rybi_zahrada

Rybí zahrada

Ochutnejte rybu či zeleninu z Rybí zahrady v Lážovicích.

Aquaponie spojuje pradávné přírodní principy s poznatky moderního světa. Jedná se o symbiózu chovu ryb s pěstováním rostlin v jednom recirkulačním systému. Rostliny čistí vodu pro ryby, a ty jim na oplátku dodávají živiny.

Díky plně uzavřenému cyklu je celá produkce z naší farmy šetrná a využívá minimální spotřebu vody. Úspora vody je až 95 % oproti běžnému zemědělství. Mnohonásobně menší jsou také požadavky na užitnou plochu hospodaření. Celý systém má minimální uhlíkovou stopu, a přesto může nabídnou celoročně stabilní produkci z ekologického provozu.

Možné jsou také prohlídky celé naší farmy. Pro aktuální termíny prosím sledujte náš Facebook.

Pokud to máte k nám na farmu daleko, koupit naše produkty můžete také na našem e-shopu, či u našich partnerů a na trzích. Konkrétní místa najdete vždy u nás na webu. Děkujeme Vám za zájem o naši farmu, ale hlavně za zájem o lokální a udržitelnou produkci obecně.

Po předchozí objednávce je možné si u nás vyzvednou naši aktuálně dostupnou produkci v podobě čerstvé zeleniny, bylinek a sladkovodních ryb v té nejlepší kvalitě. Naše produkty neobsahují žádné přidané látky, jsou naprosto bez léčiv či chemie, neobsahují žádné mikroplasty a dokonce ani nejsou omývány kyselými dešti. Prostě jen 100% surovina a kvalita.

Další články z blogu