Poctivý blog o poctivých potravinách

edf

Pro kvalitní BIO hovězí maso do Krkonoš

ZEMEX, spol. s r.o. je společnost hospodařící na úpatí Krkonoš, která se po ukončení produkce mléka v roce 2014 zaměřila výhradně na výrobu a zpracování vlastního hovězího masa. Farma sídlící v Rokytnici nad Jizerou se i s ohledem na danou lokalitu zařadila mezi ekologicky hospodařící zemědělce a jejím nosným programem je chov plemen masný simentál a aberdeen angus, včetně následného zpracování.

Filozofií společnosti je nabídnout spotřebiteli produkty v místě jejich výroby a vyjít vstříc současné rostoucí poptávce po regionálních potravinách. Z tohoto důvodu ZEMEX spol. s r.o. vybudovala v roce 2019 vlastní bourárnu, chladicí boxy a balící linku tak, aby mohla profesionálně připravovat svým zákazníkům sortiment vakuově balených, minimálně 21 dní vyzrálých masných produktů, řazených bez výjimky do kvality BIO. Majitelka společnosti Ing. Jana Bémová přiznává, že cesta nebyla jednoduchá a protože každá kvalita má svoji cenu, bylo velmi složité hledat odbyt pouze mezi místními. Jelikož ale lokalita patří k významným rekreačním oblastem, BIO produkty si díky své kvalitě samy našly cestu i mezi občasné návštěvníky hor, chalupáře a často i zákazníky na pouhé doporučení. Dnes je kapacita výroby prakticky naplněna a případní zájemci o produkty zdejší farmy musí využívat objednávkový systém na stránkách společnosti.

Za zmínku stojí také místní BIO Food festival, který bude společnost ZEMEX pořádat dne 7. srpna 2021 již druhým rokem a jehož cílem není jen samotná prezentace vlastních produktů, ale zároveň i snaha ukázat veřejnosti, že český zemědělec k české krajině neodmyslitelně patří a kvalita tuzemské produkce patří k té nejvyšší na světě. Přijďte ochutnat!

dav

Připravila: Martina Zilvarová

Další články z blogu