Poctivý blog o poctivých potravinách

IMG_3445

Včelí farma Annkas

V prostředí malebné přírody Českého středohoří, v malé obci Dubičná nedaleko Úštěka, můžete navštívit rodinnou včelí farmu Annkas. Na své si zde přijdou jak milovníci medu, medoviny, tak včelaři, či fanoušci vonných svíček a dalších dekorací ze včelího vosku.

V sobotu 17. 9. 2022 si nenechte ujít den otevřených dveří na farmě. Návštěvníky čekají komentované prohlídky, nebo například ukázky výrobny.

„Jsme rodinná včelí farma (Andrea, Slávek a Ondra), která se nachází v krásném prostředí Českého středohoří, nedaleko historického městečka Úštěk, v obci Dubičná. Náš koníček se nám stal vášní a zároveň i zaměstnáním. Farma byla založena v roce 2015, ale již před tím jsme včely chovali. V počtu včelstev se pohybujeme od 80 do 150 včelstev. Chováme je převážně v nástavkových úlech na rámkové míře 39*24, ale najdete u nás (především při exkurzích) i úly jako jsou ležany, medná kráva, medná koza, Warré úl, klát nebo i košnici. Samozřejmě nezapomínáme i na včelky samotářky, takže jsme chov rozšířili o hmyzí domek.

A co vlastně takhle po večerech děláme, když zrovna nemáme ruce ve včelách? Stáčíme med od našich děvčat, vyrábíme mezistěny, a to nejen pro včelaře, ale také barevné pro výrobce svíček. Sami také vyrábíme svíčky a ozdoby ze včelího vosku, dárkové a kreativní sady a formy. Sláveček vyrábí i skvělou medovinu. Opravdu skvělou! Přijďte ochutnat!

Kromě vlastní výroby i přeprodáváme další produtky jako je kosmetika se včelími produkty, sladkosti z medu a propolisu, medoviny jiných výrobců, dokonce medové pivo.

Také nabízíme exkurze a workshopy pro Mateřské a Základní školy a veřejnost, na naší včelí farmě. Mimo to nabízíme i apiterapeutické masáže a pobyty v Apidomku. Také děláme různé kurzy apiterapie. Mimo jiné také Andrea apiterapii přednáší – více o ní se můžete dozvědět zde.

Budeme rádi, když k nám zavítáte.“

Andrea a Slávek

Foto: Rodinná včelí farma Ankass

Další články z blogu