Poctivý blog o poctivých potravinách

BF850B6B-F80A-4BC2-8FF6-CDB5B01806A4

Zdravé stravování podpoří projekt „Půl talíře“

Včera byla oficiálně zahájena kampaň projektu „Půl talíře“, který má za cíl propagovat zdravější stravování mezi Čechy. Tato kampaň, podpořená Evropskou unií a Farmou Bezdínek ze společnosti Dobré družstvo, klade důraz na konzumaci čerstvé zeleniny a ovoce jako nezbytné součásti vyvážené stravy.

Hlavní myšlenka projektu je jednoduchá, ale přitažlivá – každý talíř jídla by měl být z poloviny zaplněný zeleninou nebo ovocem. Projekt se zaměřuje zejména na matky s dětmi a generaci Z, což naznačuje snahu o pozitivní změnu stravovacích návyků již od mladého věku.

Farma Bezdínek, která je největším produkčním skleníkem pro pěstování rajčat v České republice, se může pochlubit tím, že dodává organicky pěstovaná rajčata po celých 12 měsíců v roce. Tato rajčata rostou v organickém kokosovém substrátu a využívají biologickou ochranu proti škůdcům.

Zvláštní pozornost byla věnována také prezentaci herečky Lindy Rybové, která se ujala role ambasadorky tohoto projektu. Během tiskové konference vystoupila s projevem, který vycházel z jejích osobních zkušeností se stravovacími návyky.

Další důležitou postavou na akci byl ministr zemědělství Marek Výborný, který vyjádřil podporu projektu, a Ing. Monika Zábojníková, iniciátorka projektu ze společnosti Farma Bezdínek, která zdůraznila, jak snadné je zařadit kvalitní zeleninu a ovoce do každodenního jídelníčku.

Na tiskovou konferenci byla také pozvaná Monika Nebeská, členka ZS ČR, předsedkyně Klubu zemědělských manažerek a předsedkyně představenstva ze společnosti ZD Všestary, která vyjádřila velikou radost nad projektem a optimisticky konstatovala, že se nám společně podaří zaujmout české spotřebitele.

Projekt „Půl talíře“ přináší také informace o zdravém stravování, recepty a návody na lepší životní styl.  https://pultalire.cz/

Měli jsme zde také příležitost ochutnat čerstvé produkty přímo od farmy Bezdínek. Tato iniciativa je významným krokem k zlepšení stravovacích návyků v České republice a ukazuje, že zdravé stravování může být součástí každé domácnosti. Zemědělský svaz ČR vyjádřil nadšení z tohoto projektu a pokud to bude možné, rád se do něj zapojí.

Fotografie: ZSČR, Alena Bečková

Další články z blogu