Poctivý blog o poctivých potravinách

Rabbit_obrázek

Kde koupit čerstvé králičí maso přímo od výrobce

Jak v RABBITu distribuují králičí maso k zákazníkům tak, aby bylo co nejčerstvější, jsme se zeptali Františka Herouta, vedoucího maloobchodního prodeje RABBIT Trhový Štěpánov a.s.

Pavlína Havlová: Jste jediným dodavatelem králičího masa u nás. Co všechno musíte mít, abyste mohli králičí maso distribuovat?

František Herout: V první řadě máme téměř 30letou zkušenost s vlastní výrobou králičího masa, protože právě tato činnost byla na úplném začátku společnosti RABBIT, proto název RABBIT = králík. Dnes králičí maso zpracováváme v Kasejovicích u Nepomuku, kde máme zpracovatelský podnik, který splňuje požadavky IFS. Část králíků si i sami chováme ve vlastním chovu Kokořov a chovatelská základna se rozšíří v blízké době o další český chov pod naším dohledem. V neposlední řadě disponujeme i vlastní autodopravou, která rozváží zboží přímo velkoobchodům, maloobchodům, obchodním řetězcům nejdéle následující den z výroby, čímž je zaručena hlavní výhoda – čerstvost a krátká uhlíková stopa. A třešničkou na dortu je vlastní maloobchodní síť prodejen řeznictví RABBIT a JATKY Český Brod, kde si lze králičí maso zakoupit přímo od výrobce za slušnou cenu, případně objednat i širší sortiment, protože z králíka umíme vyrobit opravdu vše.

Máte nebývale velkou distribuční síť po celé ČR. Co všechno to obnáší za starosti?

Zboží rozvážíme z dvou hlavním distribučních skladů – Trhový Štěpánov pro českou část, Jevíčko pro část moravskou. U distribučních skladů jsou i zpracovatelské podniky na kuřecí maso, což je obrovskou výhodou s ohledem na čerstvost produktů a minimum převozů a cest. Pochopitelně disponujeme i vlastní autodopravou, která zahrnuje na 30 nákladních automobilů/kamionů a další ve velkém areálu mrazíren v Hroznětíně. To vše samozřejmě zahrnuje i starost o desítky až stovky zaměstnanců v logistice řidičů, skladníků, samozřejmě i širší obchodní týmy v rámci jednotlivých regionů.

Stali jste se lokálním dodavatelem do Globusu. Jste s touto spoluprací spokojeni?

Globus je pro nás významným partnerem, který se svými řeznickými pulty vrývá a bude vrývat do mysli zákazníka a jeho preferencí. Kromě zajištění zajímavého odběru a spolupráce a pojetím tradičního trhu nám Globus nabízí i možnost růst v oblasti sledování kvality a jako mnoho dalších partnerů nás stále žene dále před konkurenci.

Jakou máte zkušenost s vyjednáváním s obchodními řetězci? V čem u nich narážíte?

Jako většina českých výrobců, jsou pro nás obchodní řetězce významným partnerem, kterých si vážíme a staráme se o jejich největší spokojenost. To nese samozřejmě i velkou dávku energie a financí vložených například do vlastních obalů. Narážíme samozřejmě i jako u jiných zákazníků v oblasti nárůstu cen kvalitních regionálních produktů v porovnání s dovozem nebo představou promocí ostrého konkurenčního boje řetězců.

Tento rozhovor byl vytvořen ve spolupráci s RABBIT, a.s. Prohlédněte si jejich prodejní místo

Další články z blogu