Poctivý blog o poctivých potravinách

rhdr

Nový mlékomat na Hadačce

Společnost Kralovická zemědělská a.s. vám vedle brambor a chlazené drůbeže nabídne nově i čerstvé mléko.

Zabýváme se nejen rostlinnou výrobou, ale z velké části i výrobou živočišnou. Chováme skot, prasata a drůbež (kachny, kuřata, krůty a krocany). Zřídili jsme porážku drůbeže, odkud si naši zákazníci po objednání odnesou čerstvě poraženou drůbež z našich chovů, vše probíhá za přísných hygienických opatření a za veterinárního dozoru.

Od konce ledna 2024 spouštíme provoz mlékomatu, který bude umístěný u vjezdu do našeho střediska Hadačka. Středisko se nachází přímo u hlavního tahu Plzeň – Žatec. Do mlékomatu budeme, za přísných hygienických podmínek a veterinárního dozoru, dodávat čerstvé mléko z naší dojírny, která se nachází přímo v objektu střediska Hadačka. Mléko z mlékomatu obsahuje velké množství vitamínů, minerálů, vápníku, bifidogenních látek, bílkovin a tuku. Z čerstvého mléka je možno, díky vysokému procentnímu podílu tuku, získat např. smetanu, vyrobit sýr či tvaroh. 

Jelikož mléko neprochází žádnou úpravou, před konzumací je nutno ho pasterovat (cca 15 sekund při 70 stupních). V mlékomatu nelze platit kartou a nevrací mince. Mléko je možné čepovat do vlastních nádob, nebo ve vrátnici zakoupit PET lahve.

Srdečně zveme všechny zákazníky :-)“

Zdroj: Kralovická zemědělská a.s.
Zdroj: https://kralovickazemedelska.cz/galerie
Volné ustájení krav na Hadačce
Zdroj: https://kralovickazemedelska.cz/galerie

Další články z blogu