Poctivý blog o poctivých potravinách

WhatsApp Image 2023-09-05 at 08.20.04 (3)

Oslava sklizně na Letenské pláni

Uplynulý víkend jsme se s naším projektem Zemědělství žije! zúčastnili Dožínek na Letenské pláni. Program celého dne byl velmi bohatý, zejména pro ty nejmenší návštěvníky.

Náš stánek Zemědělství žije! lákal dospělé i děti. Pro nejmenší návštěvníky jsme měli připravené poznávací soutěže, kde musí správně určit např. hospodářská zvířata, rostliny, nebo druhy zemědělských strojů. Velkým tahákem byla naučná stezka, kterou si mohli projít malí i velcí. Stezka na 13 stanovištích nabízí otázky úrovně od předškoláků po žáky druhého stupně ZŠ. Nejobtížnější úroveň otázek byla nakonec často oříškem i pro dospělé, kteří se hojně zastavovali u našeho plakátu „Není burger jako burger“. Na něm demonstrujeme rozdíly mezi 100% hovězím a veganským burgerem.

V rámci Dožínek proběhlo také vyhlášení potravin oceněných značkou Regionální potravina ve Středočeském kraji, kde se úspěšně umístilo hned několik našich členů. Agro Podlesí a.s. získalo pro letošek ocenění za svou vynikající zakysanou smetanu, AGRO Jesenice u Prahy a.s. za svůj hluboce zmrazený český hrášek. Všem oceněným velice gratulujeme!

Další články z blogu